KASKO

Kusur oranına bakılmaksızın aracın uğradığı zararları karşılayan Kasko Sigortası aşağıdaki durumlarda uğranılan zararları teminat altına alır.

Trafik Sigortası nasıl ki, karşı tarafa olan sorumluluğumuzu güvence altına alıyor ise kasko sigortası da kendi aracımızı güvence altına almaktadır.

KASKO NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Karayolları sınırları içerisinde geçerli olan ve her aracın düzenletmesinin zorunlu olduğu, herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları güvence altına alan sigortaya Trafik Sigortası denir. Trafik Sigortası nasıl ki, karşı tarafa olan sorumluluğumuzu güvence altına alıyor ise kasko sigortası da kendi aracımızı güvence altına almaktadır. Kasko Sigortasına birden fazla teminat ekleyerek hem kendi aracımızı hem de karşı tarafı güvence altına alabiliriz.

İstatistiklere göre Türkiye’de ortalama 28 saniyede bir maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmektedir. Böyle bir istatistik karşısında kasko sigortası yaptırmak bir lüksten çok bir gerekliliktir. Çünkü kasko, aracınızı meydana gelebilecek tüm çarpma, çarpılma, yanma, çalınma vb. risklerine karşı teminat altına alır.

Bu yüzden sadece trafik sigortasına sahip olmak aracınızı güvence altına almanıza yetmez. Zorunlu olan trafik sigortası kaza ve hasar durumunda sadece karşı tarafa verilen zararları karşılar. Kendi aracınızı ise güvence altına almaz.

Aracınızı %100 güvence altına alan kaskoyla ilgili tüm detayları aşağıda bilginize sunuyoruz. Ama Sigorta Cini olarak, aracınızın doğru değerini belirler, istediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz tüm ek teminatları sizinle birlikte değerlendirir, size özel ücretsiz kasko teklifini hazırlarız. Türkiye’nin en büyük ve güvenilir sigorta şirketleri arasından size en uygun seçenekleri karşılaştırmalı olarak size sunarız.

 

Trafik Sigortası Teklifi Alın